DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

č.8:Za NAPOLEONEM+ALPÍNY V GRAN PARADISO

č.8: GRAN PARADISO: po stopách NAPOLEONA, HANNIBALA; stezkami PAŠERÁKŮ, FINANCŮ & jednotek ALPINI v GP

       „Velkým Rájem“ kozorožců, kamene, ledu,vodopádů:
   Snadná až vytrvalostní VHT turistika NALEHKO, či se střední zátěží (beze stanu) vybranými trasami k  cílům v rámci tématu (kasárna, lokální ubikace, pevnůstky, pozorovatelny, stanoviště dělostřelec.baterií, atd...). Dobrými cestami, s obtížností dle kondice a skladby účastníků. Kulturně-historicko-sportovní zajímavosti, muzea v přírodě.                             
        DOPORUČENO zejména FOTOGRAFŮM A MILOVNÍKŮM PŘÍRODNÍCH KRÁS..!!!  

              
Krásy NP GRAN PARADISO není třeba zdlouhavě představovat, málokde příroda tak nešetřila , jako zde ( více: http://www.dolomiter.cz/c8-GRAND-PARADISO---Velky-Raj.html )              Méně se ale ví, že určitou oblastí často vedly do Piemontu vpády z francouzké strany -  za všechny jmenujme alespoň Napoleona, a  dokonce právě tudy vedl zřejmě legendární Hannibalův pochod přes Alpy (letopisci nepřidali  GPS souřadnice a tak dodnes  panují o přesném místě dohady). Co víme s jistotou, že odnepaměti se horami pašovalo zboží  na obě strany a než se z pastevců stali horští vůdci, přivydělávali si takhle...
              Proto není divu, že Rakušané a později mladá Italská republika věnovali oblasti a jejímu zajištění značnou pozornost - hustou síť stezek finanční stráže doplňují kasárna, ubikace, pozorovatelny, pevnůstky a nejnověji (před 1.sv.v.) stanoviště horských dělostřeleckých baterií,
vč. přístupových komunikací.
           
  Trasy vedou po těchto dobrých stezkách a spí se pod střechou; otrlejší mohou vyzkoušet některé z byvších ubikací finanční stráže. V rámci akce je možný 2-3denní okruh NP, poněvadž jsme zde Nejen za válečnou minulostí, ale hlavně za PŘÍRODNÍMI KRÁSAMI vyhlášené oblasti!

SPECIALITA :  Vojenské městečko výcvik. kasáren Alpini; vojenské pohraniční stavby a cesty, fortifikace  
BONUS : okruh NP na přání; den navíc ve vybrané lokalitě; zámek AYMAVILLE a AOSTA.  Pevnost BARD při prodloužení. 
 
TERMÍN:                    červen-září včetně při dobrém počasí
POČET MÍST:          4-8
POČET DNÍ: 10, lépe 12-16 dní. Den prodloužení ZDARMA,víc za skromný příplatek
DÁLKOVÉ PŘEJEZDY: 2x18=36hod
OBTÍŽNOST: LEHKÁ/VYTRVALOSTNÍ turistika.Místy velké vzdálenosti/převýšení
CENA:                 cca 8-9000,- dle náplně. Nezahrnuje  stravu, pojištění, lokální výdaje
                                            Pro detaily k celé akci mailujte na
dolomiter@volny.cz

VYBERTE SI ZPŮSOB JAK :
Nevšedně proměnlivá a krásná krajina NP tisíce tváří,umožňuje 3nabídky :
- dvoudenní výlety k vybraným cílům (lehká turistika)   č.8b)
- vícedenní (2x4) okružní túry  po  zapomenutých stezkách: vytrvalostní / těžká turistika. č.8a)
- vícedenní okružní túra 3 ůdolí / 6 průsmyků:   vytrvalostní / těžká turistika. č.8c)
 
8a) 4x2 či 3x2-3denní okruhy po stezkách ALPINI / FINANČNÍ STRÁŽE V  GP
Menší vícedenní okruhy  po starých zapomenutých stezkách , jsou místy  náročnou turistikou  a přestavují to nejlepší, co vám „Velký ráj“ - a po mém mínění i Evropa - může nabídnout: vysokohorská jezera, nádherná údolí, skalnaté průsmyky, opuštěné pevnůstky, baterie, pozorovatelny a ubikace jednotek ALPINI; úchvatné pohledy do propastí i k vrcholům kolkolem. Stáda kamzíků i osamělé staré kozorohy, jejichž ležérní pohyb ve stěnách bere dech i otrlému alpinistovi. Také místy problematický terén, zkoušku vytrvalosti,sil; a třeba i zcela nepohodovou nepohodu deště, sněžení a ledového vichru a teplo horské chaty; prostě vše, co k horám patří.
Ale především nevídanou koláž nebe, kamene, vody, ledu, rostlinstva a obyvatel této krajiny ze sna 
  
8b)LEHKÁ TURISTIKA 1-2 denní trasy po stezkách ALPINI / FINANČNÍ STRÁŽE 
Lehčí, místy středně obtížná turistika (dle natrasování) po většinou dobrých cestách a byvších vojenských chodnících; několik obtížnějších pasáží v balvanových polích. Turistické trasy, které každoročně využijí stovky milovníků hor ve všech věkových kategoriích. Lze připravit hvězdicovité výlety z kempu nalehko, nebo z různých opěrných bodů (chaty, bivaky), pokud si tam vyneseme něco zásob (na chatách lze jídlo zakoupit, cca 15-20E jeden chod). Zvládnou i starší lidé, nicméně rozchození, vytrvalí turisté s dobrým tempem. Na pěšinách budeme běžně potkávat hloučky ostatních milovníků hor a s trochou štěstí snad i nějakého kozoroha - jsou totiž docela zvědaví... Odlehlá místa ponecháme těm lépe disponovaným. 
 
8c) VELKÁ VÍCEDENNÍ OKRUŽNÍ TÚRA 3 údolí / 6 průsmyků - NP GRAN PARADISO 
vícedenní okruh 3 údolí / 6 průsmyků je vytrvalostní, náročnou turistikou (vzdálenosti)
Po starých loveckých stezkách podnikneme "cestu tam a zase zpátky" přes 3 hlavní údolí Velkého Ráje - uvidíme vysokohorská jezera, nádherná údolí, skalnaté průsmyky, ledovce, vodopády, úchvatné pohledy do propastí i k vrcholům kolkolem (Matterhorn, MontBlanc...); velmi proměnlivou krajinu. Spí se vždy pod střechou a jde po dobrých cestách; výškové převýšení opakujících se výstupů a sestupů je značné (cca 1000vm) a činí z okruhu na "střednětěžko (beze stanu)", i bez ledovce, ferrat a lezení  tvrdší vytrvalostní podnik.  
          Větší část trasy je mimo hlavní military téma - jedná se o okruh v NP  pro milovníky přírody.
 


 

 

 

Pro přehlednější úpravu sekce lze obsah rozdělit do textových "bloků". Bloky lze libovolně vytvářet, přesouvat a mazat. Jejich úpravu zahájíte dvojitým poklepáním tlačítkem myši. Textový editor se vždy spustí pouze pro vybraný blok. Jak editor pracuje, naleznete ve videoukázce.