DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

VŠEOBECNÉ PODMÍNKY/provedení akcí

              Pohled na Italskou linii v oblasti SETTE COMMUNI-ALTIPIANO ASSIAGO - úsek Mte ORTIGARA

VŠEOBECNÉ PODMÍNKY/provedení akcí V  MALÉ SKUPINĚ:


1) Délka :  minimálně 7 a standartně 9-10dní (odjezd v pátek/sobotu, návrat v neděli);  možno upravit na přání, pokud se na tom dohodne skupina (např. si řeknete, že když už platíte cestu na vzdálený ostrov, tak chcete pobýt co nejdéle a poznat co nejvíce - např. 3 neděle)- tak proč ne. 1 den prodloužení nad standartní délku ZDARMA, - další 2-3 dny za menší příplatek ( dle destinace/obtížnosti). Víc jak 14denní pobyty dohodou, pokud není uvedeno jinak. 

2)
Stravu  si každý hradí a nese sám; na objednání je možné to pojmout i jinak, ale pak dojde na rekalkulaci ceny. K dispozici jsou také 1-2 bomby s plynovými vařiči v autě. Pokud se nocuje u auta, ráno/večer se vaří čaj pro všechny. Na možnost zakoupení stravy na chatách či v obchodech na trase budou účastníci upozorněni.

3)
Ubytování:   Standardně horské chaty, bivaky a salaše. Průvodce se snaží střihnout trasu tak, aby to vyšlo co nejlevněji - v někt. případech za cenu urč. nepohodlí. Na spec.požadavek lze zajistit i standartní penzion, či luxusní apartmá - to ovšem něco stojí.
Naopak u drsnějších akcí ( a otrlejších účastníků ), lze užít v létě a nižších výškách stanovou, či dokonce širákovou variantu - to se nestává moc často. Zpohodlněli jsme.


4)
Doprava:  devítimístnou (vč.řidiče) dodávkou, tj. max. počet účastníků akce je 7-8. Jinak se dle potřeby využívá lokální síť, nejčastěji lanovky, BUS, vlaky..

5)
SLEVY z ceny akce:poskytuje se studentská sleva 10% a věrnostní slevy (5%)+
slevy
za přivedení každého dalšího účastníka: 500,- /os.       SLEVY se NESČÍTAJÍ !
A teď pozor :
Pokud přivedete 8 lidí včetně sebe, jedete ZDARMA !  

6)
Cena akce zahrnuje:  PRŮVODCOVSKÉ služby + servis (tzn. např. základní výuku pohybu v terénu / na skále / na ledovci; základy meteorologie, orientace v horách; lokální témata, příroda, zajímavosti. Na vyžádání též kontrola/konzultace vybavení, techniky, dovedností...- prostě individuální přístup.
Výklad událostí týkajících se dané oblasti a konkrétních úseků;  uvedení do historického kontextu.
Jakékoli jiné služby jsou poskytnuty formou daru. Podrobná specifikace je u jednotlivých akcí, případně na vyžádání.


7)
Neoficiálně - a nestandartně - pro fajn kamarádskou partu je možné u auta zavést společné vyváření; večery s kytarou, vínem lahvovým i krabicovým atd...V tom je ponechána volná ruka (unavený člověk po túře těžko bude dělat jukebox na přání; a tahat kromě ruxaku a pp.lana na vícedenní přechod, či do skal, ještě kytaru, apod...).

8)
Platba:   před odjezdem, nejdéle po dohodě při odjezdu, cenu nelze ex-post reklamovat. 

9)
Každý se účastník akce a všech aktivit dobrovolně, na vlastní nebezpečí a odpovědnost. Průvodce nenese mj. odpovědnost za: technickou, fyzickou a psychickou nezpůsobilost; nedodržování pravidel bezpečnosti, nezbytné opatrnosti, špatnou výzbroj a výstroj; a jakoukoli škodu způsobenou účastníkem třetí osobě .
Je oprávněn měnit náplň/trasy s ohledem především na BEZPEČNOST účastníků, aktuální situaci v terénu a počasí.
   
Jeho snahou primárně je, aby všichni bezpečně došli !

10) Každému účastníku se důrazně doporučuje si sjednat před odjezdem
cestovní pojištění !!! Vždy by to mělo být minimálně běžné pojištění pro VHT; u náročnějších akcí horolezectví (ferraty) speciální pojištění pro rizikové sporty, které by mělo zahrnovat pojištění záchranné akce - jako zahrnuje např. pojištění Alpenverein.
 Proti proplacení zálohy lze Alpenverein dojednat prostřednictví průvodce, minimálně však měsíc PŘEDEM! 
Průvodce poskytne v nouzi 1.pomoc, ale nenese hmotnou odpovědnost za úrazy a veškeré problémy, spojené s případným přesunem, ošetřením, ubytováním+dalšími službami třetích subjektů. Pokud nebudete pojištěni, hradíte si vše výhradně sami. Proto dobře zvažte výšeuvedené doporučení!


Pokud NABÍZENÉ shrneme,jde o levný aktivní pobyt v horách s historic. zaměřením
   Porovnejte nejen cíl,způsob a cenu,ale i náplň/náročnost/exkluzivitu trasy a hlavně DÉLKU POBYTU!
 

                         Zcela odlišující OD BĚŽNÉ NABÍDKY NA TRHU :  
1) Pohyb v malé skupině (max.9 lidí vč. zkušeného průvodce) tj: Individuální servis - jinak se může průvodce věnovat 8 a jinak 45ti lidem - kdo zažil klasický "velký" zájezd 45ti lidí BUSem ví, o čem je řeč.

2) Možnost úprav na přání - ať před, či během akce(dovolují-li to podmínky a je-li shoda VŠECH účastníků).
3) Možnost dostat se tam, kam se jiní, prostřednictvím klasických zájezdů, nedostanou - jezdí za zážitkem a ne odškrtáním itineráře. Pokud se naskytne příležitost a jsou-li k tomu podmínky a shoda, lze náplń částečně měnit.
4) V případě dlouhodobě nepříznivého počasí je možné pokrácení akce a určitá dohoda o finanč.srovnání


Budu se těšit na Váš zájem; ke kontaktu využijte prosím výhradně mailovou adresu:  dolomiter@volny.cz 

                                             Krajina poblíž linie v oblasti NP SENNES/BRAIE, DOLOMITY