DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

V MALÉ SKUPINĚ ZA HISTORIÍ

                        DOLOMITY - SASSO STRIA, pohled dozadu  na Rakouskou linii (hřeben)
 

V MALÉ SKUPINĚ ZA HISTORIÍ

1) Pohyb v malé skupině (max.9 lidí vč. zkušeného průvodce) znamená především Individuální servis - jinak se může průvodce věnovat 8 a jinak 45ti lidem - kdo zažil klasický "velký" zájezd 45ti lidí BUSem ví, o čem je řeč... Ti ostatní to mohou nejprve zkusit a pak porovnat.
MINIMÁLNĚ víc USLYŠÍTE, UVIDÍTE, ZAŽIJETE a zážitek nabere úplně jinou dimenzi.

      Především však SE DOSTANETE NA MÍSTA, KTERÁ JSOU PRO VELKÉ ZÁJEZDY Z DŮVODU NEEXISTENCE DOSTATEČNÉ UBYTOVACÍ KAPACITY, ČI VELKÉ VZDÁLENOSTI OD SILNIC, PRŮSMYKŮ,LANOVEK ZCELA NEPŘÍSTUPNÁ. 
        Pozorný a zkušený cestovatel snadno odhalí v nabídce třeba DOLOMIT i notoricky známé destinace, ale i tak se může připravit na výjimečný zážitek, poněvadž tyto hory skýtají mnoho možností natrasování a tedy i neznámých úhlů pohledu; navíc těžko budete moci ve velké skupině přespat na hřebeni v malé chatě, bivaku, či bývalém dělostřeleckém srubu s kapacitou 4-15míst... 

2) Možnost úprav na přání - před, nárazově i během akce na místě (dovolují-li to podmínky, není-li ohrožena bezpečnost a je-li shoda  a dosáhne-li se rozumného kompromisu VŠECH účastníků). POZOR - Není možné až na místě úplně rozbít původní zaměření, oblast a natrasování - zásadní změny je třeba prokonzultovat před uskutečněním!

 
PŘED AKCÍ: 
- Lze připravit destinaci / trasu / náplň dle individuál.přání; je třeba dosáhnout konsensu zúčastněných kt.se neznají; nebo:
- obsadit termín plnou vlastní skupinou (vč příslušné slevy !)
- či zaplatit vyšší sumu a kompenzovat tak nedostatek účastníků a tímpádem si zajistit plně individuální servis.


 BĚHEM AKCE: 
- je možná úprava trasy, odbočka, den odpočinku navíc, (viz níže). NESMÍ být ohrožena bezpečnost a je nutné vzít v potaz i vyplývající důsledky (zdržení a tímpádem často změna náplně akce). Průvodce se snaží pokudmožno vyhovět, ale vždy má (s ohledem na uvedené) poslední slovo. Původní zaměření / náplň je vždy z větší části dodržena.


3)
Možnost užít si to jinak, než je možné u klasického zájezdu 45 lidí - jezdí se za zážitkem a ne odškrtáním itineráře. Nechcete-li spěchat, nemusíte. Pokud se naskytne příležitost a jsou-li k tomu podmínky a shoda, lze náplń pružně měnit: např. odpočinkový den navíc, prodloužení pobytu v zajímavém místě, všeobecné nákupy, změna cíle, podrobný průzkum lokality (např. u nabídky orientované na bývalé frontové linie války v horách či při návštěvách přírodních parků se zajímavou květenou); návštěva festivalu, kulturní akce v místě, noc na vrcholu, atd...

4)
V případě dlouhodobě nepříznivého počasí je možné pokrácení akce a určitá dohoda o finanč. narovnání (ani průvodce - přestože je to jeho chléb - nebaví se celé dny plácat v dešti po hřebenech a nebo se povalovat a utrácet týden Eura na chatě, zatímco venku se žení čerti...).

                                            Věřím, že to všechno stojí za uvážení.Čtěte na dalších záložkách těchto stránek, jak to vypadá - chce to trochu trpělivosti...                                                        Občas se snad i pobavíte...

Určitě ale uvidíte na těchto stránkách nevšední fotobanku, nashromážděnou za léta autorem - fotografie (cca 95%) jsou pořízené dnes již zastaralou, 8 Mpix zrcadlovkou, bez jakékoli primární (nastavení režimu) či sekudnární digitální úpravy (tzv. domatlávání) - to, co zde vidíte, je reálný obraz toho, co můžete vidět ve skutečnosti... Drtivou většinu těchto - myslím si - nádherných scenérií - Vám nenabídne žádný autobusový zájezd... Notabene na 4 dny..... poněvadž jsou pořízeny často z odlehlých lokalit, vrcholových partií a v okrajových částech dne (ráno, pozdní odpoledne, večer).


TATO MÍSTA MŮŽE VIDĚT PRŮMĚRNĚ VYBAVENÝ, ZDRAVÝ+FYZICKY PŘIPRAVENÝ TURISTA


                          Pohled na Italskou linii v oblasti SETTE COMMUNI-ALTIPIANO ASSIAGO - úsek poblíž Mte ORTIGARA
 

                     Rak-UH dělostřelecká hora, VALLON BIANCO, v pozadí CRODA ROSA, oblast DOLOMITY      
 

                          Italská cisterna / napajedlo, CENGIA MARTINI, LAGAZUOI, DOLOMITY
 
Pohled na krvavou linii od Mte Tomba přes Mte Palón k Mte Grappa (vzadu na obzoru): stovky útoků, desetitisíce mrtvých...