DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Něco málo o mně

 

Něco málo o mně  :   

 KDO JSEM...
                  Jmenuji se Martin Hrdina a pracuji přes sezónu jako profesionální horský průvodce pro různé CK, či samostatně, při provádění horských / poznávacích zájezdů. Oblíbenou destinací je Itálie, zejména Dolomity a Alpy, + region PIEMONT. Zjara a napodzim se rád vydám do Středomoří.
                 Jsem držitelem povinné akreditace Horského průvodce, kursu první pomoci a členem Českého spolku horských průvodců, člena mezinárodní organizace UIMLA; ale především se v horách obsažených v nabídce - ať soukromě či profesionálně - pohybuji již dlouhou dobu: 18 let.


CO NABÍZÍM:
                 Rád Vás zavedu na místa, většinou dost vzdálená od civilizace, která mi za uplynulý čas nějak učarovala a která mě okouzlují, kdykoliv se vrátím.  Jedná se hlavně o nižší / střední horské patro (cca 1500 - 3000mnm ), od horských luk a lesů až po ledovec - a - středomořské ostrovy (alespoň trochu hornaté).  
        Trasování si provádím sám a to většinou mimo štace obsažené v průvodcích a nabídkách většiny stávajících CK - pokud není žádáno jinak. Občas se jedná o téměř divočinu, každopádně v rámci Evropy a - s dostupnou pomocí.

      Hrubý popis + charakteristiku obtížnosti najdete u každé akce; detaily na vyžádání.


         Přestože většina popsaných tras VYŽADUJE dobrou fyzičku, určité zkušenosti a morál (viz "Příprava na putování horami"...), NEJEDNÁ SE O HOROLEZECKÉ AKTIVITY, ani jiné extrémy, vyžadující speciální tréning (náročná ledovcová turistika, canyoning, speleo, apod...). Jde o čistě vysokohorskou turistiku s vytrvalostním akcentem.
                                    ZDATNÝ TURISTA BY TO MĚL BEZ OBTÍŽÍ ZVLÁDNOUT !

         Na přání a po dohodě je možné připravit i akce vyloženě odpočinkového charakteru, či pro starší generaci; stejně tak, jako náročnější varianty a speciální náplň. 
                                                                          Napište a něco vymyslíme.


KDE?  
     Nejčastěji operuji v Itálii, Slovinsku, Středomoří a trojmezí IT / Francie / Švýcarsko.


V Italských DOLOMITECH a regionu PIEMONT se pohybuji soukromě / profesionálně od r. 1996 a troufám si říci, že uvedenou oblast dobře znám a umím v ní připravit program navíc způsobů, podle přání, fyzické dispozice a solventnosti zákazníka.  NEJEN TAM!!!


                                        Většina těchto, v létě relativně teplých hor, nabízí:   
- jak NENÁROČNOU TURISTIKU po loukách, pláních a kolem jezer v nižších expozicích pro starší ročníky;
- tak JEDNODUŠŠÍ FERRATY A VÝSTUPY pro nezkušené, ale fyzicky dobře vybavené jedince;
- pak NĚKOLIKADENNÍ AŽ TÝDENNÍ DÁLKOVÉ PŘECHODY větš. méně až nenavštěvovanou krajinou
- až po NÁROČNÉ PŘECHODY jednotlivých masívů a top TĚŽKÉ ZAJIŠTĚNÉ CESTY pro zkušené horaly

- a specialitu: HISTORICKO-POZNÁVACÍ trasy v oblastech byvších úseků horské fronty 1.sv.války - Rakousko-Italského konfliktu VELKÉ VÁLKY "Grande guerra"1915-18; vedené navíc uhrančivou krajinou a výjimečnou expozicí i přes 3000m
       A celkem  DOBROU INFRASTRUKTURU SLUŽEB A CHAT, MÍSTY S VÍCE JAK 150ti LETOU TRADICÍ.


JAK TO VYPADÁ?

přestože provádím i velké zájezdy, navržené a vedené jak je běžné u většiny outdoorových CK; preferuji pohyb v MALÉ SKUPINĚ a méně frekventovanými, odlehlejšími, nebo pozapomenutými cestami s tím, že až na VYŽÁDANÉ VYJÍMKY nedělám akce typu "prodloužený víkend", ale minimálně 7-10ti denní (od pátku, až neděle 1.týdne do nedělního večera/ noci 2.týdne), aby výlet stál za to a aby si účastníci odnesli trochu víc, než jen vybarvené modré okénko "vylezl jsem na Sněžku"..  Notabene je pro mne průvodcování horami ještě stále především vášní a zmíněné "rychlorajzy", které jsou trendem, mne nijak extra netěší.
Přijdete-li na nějaké krásné místo, taky si tam rádi na chvilku sednete...

 Provádím i vyloženě  POZNÁVACÍ AKCE; pokud je zájem,tak lze i uspořádat tento typ.
k většině zdeuvedených svých akcí je možné přidat v rámci odpočinkových dní i něco z poznávací / historické / kulturní tématiky blízkého okolí při trase, pokud je zájem (např. Napoleonské; historie Alpinismu ..). Náplň je flexibilnější než u klasického buszájezdu.
 
         Na přání není problém připravit i vyloženě poznávací, nenáročnou akci.


Mojí specialitou jsou MILITARY AKCE po stopách GRANDE GUERRA - 1.SV.VÁLKY, především HORSKÉ FRONTY od Stiffského sedla až k Jadranu - linie, kde se utkaly armády tehdejšího Rakouska-Uherska a Itálie. V naprosto neuvěřitelném terénu a podmínkách vysokých hor se střetli Italští horalové (pluky Alpini) s Rakousko-Uherskými horskými jednotkami Kaiserjäger, Kaiserschützen a domobrany, ale i řadovými sbory.
            A zejména na Sočské frontě byly nasazeny české pluky našich pradědů...

         Kvůli tomu vznikly tyto specializované stránky "Války na Itálii"


Nabídku turistiky v horách a nár.parcích Itálie najdete na :

                           www.dolomiter.cz    

            NP ALPE MARITIMME , prov. CUNEO - zde se na Franc.hranici cvičili horské jednotky Alpini